Énidő: Hogyan szakítsunk időt önmagunkra és a saját kényelmünkre?

egy nő egy csésze reggeli teával

A mai rohanó világban szinte lehetetlen feladat egy kis időt találni, amit csak magunknak szentelhetünk. Az énidőnek, vagyis a testről és lélekről való gondoskodásnak pedig bizony az első helyen kellene állnia. De hogyan szakítsunk időt magunkra és mi tenné nekünk a legjobbat?

 

Miért fontos az önmagunkról való gondoskodás

Ha figyelmen kívül hagyjuk saját szükségleteinket, az bizony kimerültséghez, stresszhez és csökkentett termelékenységhez vezethet. Kipihentségünk mértéke befolyással van a kedvünkre, az energiánkra és a mindennapi életünkre. 

Míg az elegendő alvás, kiegyensúlyozott étrend és rendszeres testmozgás erősítik az immunrendszert és növelik az energiaszintet, addig a meditáció, olvasás és pihentető fürdő csökkentik a stresszt, szorongást és depressziót. 

A kipihent elme könnyebben összpontosít, hatékonyabban oldja meg a problémákat és sziporkázza az innovatív ötleteket. A saját magunkra szánt idővel a munkahelyi és magánéleti énünk elemeit is feltölthetjük. 

Egy kiegyensúlyozott és elégedett ember könnyedebben kommunikál, együttérez és egészségesebb kapcsolatokat épít.  

 

Hogyan gondoskodjunk magunkról a nap folyamán gyorsan és egyszerűen

Mindenki egyedi, ezért az, ami valakinél működik, az lehet másnál nem jön be. Az a fontos, hogy rendszeresen szánjunk időt csak magunkra, és olyan dolgokat csináljunk, amelyek örömmel és boldogsággal töltenek el minket.

 

Ötletek az énidőhöz

Első sorban lássuk be, hogy az énidő nem önzőség, hanem szükség. Vegyük a magunkról való gondoskodást a legfőbb teendőink közé és tervezzük be hasonlóképpen, mint egy fontos találkozót.

 

1. Reggeli rutin a pozitív napért

Kezdjük a napot pozitív gondolatokkal. Ébredés után szánjunk pár percet meditációra. Vegyünk egy frissítő fürdőt, főzzünk egy csésze zöld teát és élvezzük a lassú reggelt. Az így szerzett jókedvből kijut az egész napra.

 

2. Apró szünetek

Egy átlagos munkanapon figyeljünk a regeneráló apró szünetekre. Egy tízperces séta, nyújtás vagy fejszellőztetés segít összpontosítani és csökkenti a stresszt. 

 

habfürdő

3. Aromaterápiás fürdő

A pihenés és regenerálódás egyik leghatékonyabb módja a forró fürdő. Gazdagítsuk a fürdővizet fürdőhabbal. A hab nem csak kellemesen illatos, de jótékonyan hat a bőrre is. Csobbanjunk egyet és mindentől zavartalanul lazítsunk legalább 20 percig.

 

4. Esti rutin a minőségi pihenésért

A nap végén jön el a test és elme megnyugvásának ideje. Egy lakásparfüm segítségével teremtsünk kellemes légkört. Az aromaterápia ellazít és felkészít a minőségi alvásra. Végezzünk nyugtató tevékenységeket, mint például az olvasás vagy pihentető zene hallgatása.

 

5. Otthonias légkör

A környezetünk nagyban befolyásolja a kényelemérzetünket. Teremtsünk otthonunkban pihentető légkört, ahol jól érezzük magunkat, legyen az egy kedvenc fotel, egy könyveskuckó vagy egy kizárólag wellnessre szánt hely. A tiszta és illatos otthon is pozitív hatást gyakorol a hangulatunkra.  

 

Nincs időd önmagadra? 

Tervezz énidőt a naptáradba: Tervezd meg a pihenésre szánt időt úgy, mint azt a kötelességeiddel teszed. Szakíts naponta legalább 30 percet csak magadra.

 

Az önmagunkra szánt idő egyfajta beruházás a testi és lelki egészségünkbe. Rendszeres énidő beiktatásával egészségesebb egyensúlyt, magasabb termelékenységet és nagyobb komfortot vihetünk életünkbe. Tedd hát meg az első lépést még ma. Mert megérdemled.  

 

Vissza a boltba