Foltokat hagy a vasaló a ruhán? Valószínűleg nem kell rögtön a boltba rohanni, elég egy hatásos mód a szennyeződések eltávolítására.
A vasalás többről szól, mint a ruhák kisimításáról. Vasalással megszabadulhatunk a ruhákban, legfőképpen az ágyneműben és a gyermekruhákban előforduló baktériumoktól, és elősegíthetjük a mosógél illatának felszabadulását. Hiszen ki ne szeretné a frissen mosott és vasalt ruhák illatát? Hogy ez továbbra is így maradjon, nézzünk meg pár tippet, hogyan tisztíthatjuk meg a vasalónkat.
Hogyan intsünk búcsút a vízkőnek
A vízkő gyakori probléma, különösen, ha kemény csapvizet használunk. Ez ugyanis lerakódásokat képez, amelyek nem csak a gőzölést akadályozzák, de fehér foltokat is hagynak a ruhákon. Szerencsére létezik egy egyszerű megoldás. Nincs szükség másra, csak egy kis ecetre és vízre.
1. Készítsünk 1:1 arányban oldatot (egy rész víz és egy rész ecet), és töltsük meg vele a víztartályt.
2. Kapcsoljuk be a vasalót és gőzöljük kicsit, hogy az oldat átjárja a rendszert.
3. Ezután a vasalót kapcsoljuk ki, és az ecetet körülbelül 30 percig hagyjuk hatni.
4. Az oldatot öntsük ki, és a tartályt töltsük meg tiszta vízzel, hogy megszabaduljunk az ecet maradványaitól.
Ezzel a folyamattal eltüntethetjük a vízkőlerakódást és felfrissíthetjük a vasaló belső részeit.
Hogyan tisztítsuk meg a vasalótalpat
Egy pillanat figyelmetlenség is elég, és a finom anyag könnyen ráég a vasaló forró talpára, csúnya, sötét foltokat hagyva. Ilyen esetekben nagyszerű segítséget nyújt a szódabikarbóna.
- Keverjünk össze egy kanál szódabikarbónát kevés vízzel paszta állagúra.
- Az így kapott pasztát vigyük fel a kihűlt vasaló talpára, és finoman töröljük szét törlőkendő vagy szivacs használatával. A szódabikarbóna hatékonyan távolítja el a ráégett szennyeződéseket és nem karcolja a felületet.
- Egy nedves törlőkendővel alaposan töröljük le a felületet, hogy biztosan eltávolítsuk a paszta maradványait.
Ha gyorsabb megoldást szeretnénk, használjunk ecetet. Vegyünk elő egy törlőkendőt, mártsuk ecetbe és finoman tisztogassuk az égett helyeket. Az ecet a makacs foltokkal is felveszi a harcot, miközben kíméletesen bánik a felülettel.
Hogyan tartsuk tisztán a víztartályt
A vasaló számos problémájának forrása a víztartályban keresendő. Fontos, hogy minden vasalás után ürítsük ki a tartályt, különben a vasalóban kellemetlen szagok keletkezhetnek, vagy csökkenhet a teljesítménye.
Megoldást a rendszeres tisztítás nyújt. Pár hetente egyszer töltsük meg a tartályt tiszta vízzel, és adjunk hozzá egy kis citromlevet vagy ecetet. Kapcsoljuk be a gőzölést, és hagyjuk, hogy a folyadék elpárologjon. Majd kapcsoljuk ki a vasalót és öntsük ki a maradványokat.
Hogyan hosszabbíthatjuk meg vasalónk élettartamát
Rendszeres odafigyeléssel elkerülhetjük az esetleges problémákat. Minden használat után hagyjuk kihűlni, majd egy száraz kendővel töröljük meg a talpat, és öntsük ki a tartályból a maradék vizet. Ezzel elkerülhetjük a ráégéseket és lerakódásokat.
Rendszeres használat esetén a vasaló tisztítása legalább egyszer havonta ajánlott. Ha kemény a víz a háztartásunkban, a vasalónk élettartamát desztillált víz használatával is meghosszabíthatjuk. A boltokban pedig speciális vasalóvizet is kapni.
A vasaló tisztítása nemcsak a ruhák, hanem a vasaló élettartamának szempontjából is fontos. Ha betartunk néhány egyszerű tippet, a vasalónk mindig készen áll majd a használatra. Legyen szó vízkőről, ráégett szennyeződésekről vagy a tartály tisztán tartásáról, ezekkel a trükkökkel elkerülhetjük a kellemetlen foltokat, ráadásul időt és pénzt takaríthatunk meg.