A melltartók finom anyagokból készülnek, amelyek helytelen mosással elveszíthetik rugalmasságukat, formájukat és a merevítő szilárdságát. A tulajdonságaik megőrzése és a lehető legtovább tartó kényelem érdekében mindig tartsuk be a helyes mosás alapszabályait.
A melltartók mosásának lépései
- Ellenőrizzük a ruhacímkét: Minden melltartóban megtalálható a ruhacímke, amely tartalmazza a mosásra vonatkozó ajánlásokat. A finom ruhaneműk többsége nem bírja a gépi mosást, főként, ha merevítőt vagy csipkét is a részét képezi.
- Kézi mosás: A melltartók tisztításának legkímélőbb módja. Engedjünk a mosdókagylóba langyos vizet (legfeljebb 30 °C), adjunk hozzá fehérneműkhöz való kímélő mosószert, majd néhány percig áztassuk benne a melltartót. Finoman nyomkodjuk, de ne súroljuk és ne is csavarjuk, nehogy kárt okozzunk a szövetekben és a formájában. Alaposan öblítsük ki hideg vízben.
- Gépi mosás: Amennyiben megengedett a gépi mosás, mindig használjunk mosóhálót, ezzel megóvva a melltartót az esetleges sérülésektől. Használjunk kímélő programot (például kézi mosást vagy fehérnemű programot), majd válasszunk legfeljebb 30 °C-os hőfokot és max. 600 f/perc-es fordulatszámot. Ne használjunk öblítőt – elgyengíti az elasztikus szöveteket.
- Szárítás: Soha ne szárítsunk melltartót szárítógépben, és ne lógassuk fel a pántjainál fogva – ezzel deformálódhatnak. Finoman nyomkodjuk egy törölközőbe, így megszabadulhatunk a felesleges víztől, majd terítsük ki egy száraz törölközőre. Mivel a hő károsíthatja az anyag rugalmasságát, ne szárítsuk radiátoron, sem a közvetlen napon.